NEOSTART sprovodi nekoliko različitih programa koji su usmereni na pružanje postpenalne podrške: INFO liniju, terenski rad, Kutak za aktivno traženje posla, Savetovalište i poseban program usmeren na mlade koji izlaze iz vaspitno – popravnog doma.
Organizacija Izlazak pre svega podršku pruža licima koja žele da se izbore sa problemom zavisnosti od droga. Podršku pružaju kroz INFO liniju, uključivanje u programe lečenja, uključivanje u rad socijalnog preduzeća i druge aktivnosti.
ADVERTO okuplja stručnjake iz oblasti maloletničke delinkvencije i pre svega pomoć i podršku pruža mladima i njihovim porodicama koji ispoljavaju određene probleme u ponašanju ili su bili u sukobu sa zakonom.
Organizacija kroz “Savetovalište za povratnike” pruža podršku svima koji se na osnovu Sporazuma o readmisiji vraćaju u Srbiju kao matičnu zemlju. Među povratnicima vrlo često su i lica koja su u inostranstvu bili na izvršenju zatvorske kazne nakon čega su vraćeni u Srbiju.
Organizacija Restart sprovodi različite aktivnosti koje su pre svega usmerene na pomoć i podršku zavisnicima od droga da se izbore sa zavisnošću. Kako je među bivšim osuđenim licima visok procenat onih koji su imali probleme sa zloupotrebom droga, ova organizacija pokreće aktivnosti usmerene na pružanje postpenalne podrške.
Organizacija deluje u oblasti prevencije i podrške usmerene prema ranjivim grupama, prvenstveno korisnicima droga, seksualnim radnicama i osobama koje žive sa HIV/AIDS-om, među kojima je značajan broj onih koji su bili na izvršenju kazne zatvora. Sprovode dobrovoljno savetovanje i testiranje na HIV/AIDS (DPST), vrše podelu sterilnog pribora (Smanjenje štete), savetovanje o upotrebi droga, savetovanje o dostupnim socijalnim i zdravstvenim servisima, kao i pravno savetovanje
Organizacija Omladinski savet Kruševac podršku pruža mladima koji se nalaze u vaspitno – popravnom domu u Kruševcu. Njihova podrška ogleda se kroz pripremanje ovih mladih za slobodu i uključivanje u tržište rada, a za mlade koji su sa teritorije Kruševca podršku pružaju i kada izađu na slobodu.
Organizacija okuplja bivša osuđena lica, članove njihovih porodica, kao i stručnjake iz oblasti prava, psihologije, pedagogije i srodinih nauka koje mogu da učestvuju u pružanju postpenalne podrške. Prepoznati su u svom gradu, pre svega zbog dobrih rezultata rada, promocije prava bivših osuđenih lica ali i podrške koju pružaju ciljnoj populaciji.
Psihozon sprovodi različite aktivnosti u svjojoj lokalnoj zajednici, ali nakon dobre saradnje sa okružnim zatvorom u Somboru rodila se ideja o kreiranju aktivnosti usmerenih na pružanje postpenalne podrške. Ona se pre svega ogleda u pripremi osuđenih za slobodu u saradnji sa samim zatvorom, a u skladu sa svojim reusrsima pruža podršku i nakon stupanja na slobodu.
Organizacija Šansa u okviru usluge iz sistema socijalne zaštite, Sociorehabilitacionog Kluba za mlade, realizuje uslugu tretmana za maloletne počinioce krivičnih dela kojima je izrečena vaspitna mera ili su prethodno upućeni u vaspitno – popravni dom u Kruševcu.
Organizacija Viktimološko društvo Srbije kroz svoj program pod nazivom ,,VDS info i podrška žrtvama” podršku pre svega pruža žrtvama krivičnog dela. Kako su žene počiniteljke krivičnih dela često i same žrtve, razvili su poseban program pripreme za otpust osuđenica i pružaju podršku u postpenalnom periodu ženama putem info linije. Razvili su i posebne smernice za žene koje odlaze na izvršenje kazne zatvora a koje su dostupne na ovom LINKU